Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Zdrowy wypoczynek ? Podróże do krajów z najczystszym powietrzem


Powietrze w Polsce jest na tyle zanieczyszczone, że w rankingu najbardziej zanieczyszczonych krajów w Unii Europejskiej zajmujemy miejsce w czołówce. Taka sytuacja nie napawa optymizmem, wszystko to z powodu szkodliwości zanieczyszczeń zawartych w powietrzu i negatywnego ich wpływu na organizm ludzki. Z tego też powodu coraz częściej decydujemy się na zainwestowanie w najlepsze oczyszczacze powietrza, dzięki którym dbamy o jego jakość w domach, mieszkaniach, czy biurach . Gdzie natomiast wybrać się na wakacje, aby odetchnąć najczystszym powietrzem także poza budynkami?


Oddychaj bez przeszkód, czyli jaki kierunek wakacji wybrać?


Miejsc z naprawdę czystym powietrze, jest bardzo wiele, nie każdy kraj i miasta w nim wypadają tak kiepsko jak Polska. Okazuje się, że kiedy głównym kryterium wyboru kierunku wakacyjnego stanie się czystość i jakość powietrza, wcale nie będziemy narzekać na wybór. Wiele krajów na świecie może poszczycić się bardzo dobrą jakością powietrza, dzięki temu inwestycja w najlepsze oczyszczacze powietrza nie będzie konieczna. Możemy wybrać się tam na wakacyjny urlop lub zamieszkać na zawsze.
Czystość i wysoką jakość powietrza zawdzięczają często występowaniu wiatrów, czy wykorzystywaniu ekologicznej energii.

 


Jakie kraje są najczystsze pod względem powietrza?


Najczystsze miejsca na świecie:

Honolulu- stolica stanu Hawaje i zarazem największe jego miasto jest niezwykle częstym miejscem wypraw turystycznych, jakość powietrza w Honolulu jest zaskakująco dobra, wszystko to dzięki położeniu i uwarunkowaniom, a mianowicie występowaniu korzystnych wiatrów, co uniemożliwia gromadzenie się zanieczyszczeń.

Adelajda- stolica Australii Południowej, może poszczycić się bardzo dobrą jakością powietrza, co ciekawe Adelajda jest wymieniona na czele najlepszych miejsc do życia.

Calgary- miasto w kanadyjskiej prowincji Alberta, które uznawane jest za jedno z najczystszych miast, nie tylko pod względem jakości powietrza.

Najczystsze miejsca w Europie:

Helsinki- sama Finlandia jest wskazywana jako kraj z najczystszym powietrzem w Europie, także jego stolica zasługuje na to miano. W mieście niezwykle dobrze rozbudowano komunikację jednośladami, co bezpośrednio wpłynęło na jakość powietrza.

Reykjavik- stolica Islandii w której rozwinięto wykorzystywanie ekologicznej energii, dzięki czemu jakość powietrza jest tutaj równie dobra co w Helsinkach.


Najlepsze oczyszczacze powietrza- czyli kiedy musisz zostać w Polsce


Tak jak już wspomniano we wstępie Polska niestety nie znajdzie miejsca w rankingu najczystszych miast w Europie czy też na świecie. Za to może zawstydzić się zajmowaniem czołowych miejsca jako najbardziej zanieczyszczony kraj. Co jeśli nie uda nam się odwiedzić wyżej wymienionych miejsc na świecie, a nasz urlop spędzimy w domu, lub nad polskim morzem? Nowoczesna technologia podsunęła nam rozwiązanie do domów i mieszkań, czyli oczyszczacze powietrza, jak popularny wśród klientów VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz powietrza, dzięki któremu pozbędziemy się szkodliwych zanieczyszczeń w pomieszczeniu w którym go umieścimy.


Warto inwestować w najlepsze urządzenia, które pracują wieloetapowo i cicho, jak wspomniany już VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz powietrza, który odnajdziemy na półkach profesjonalnych sklepach.

 


Artykuł sponsorowany

Artykuł powstał we współpracy z goodair.pl