Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Zimą rowerem za koło podbiegunowe - pokaz slajdów w kinie Luna

Reklama

Zapraszamy w czwartek, 17 stycznia o godz. 19.00 na pokaz slajdów "Zimą rowerem za koło podbiegunowe" autorstwa Klaudii Jadwiszczyk i Krzysztofa Lewickiego. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie".


Wyprawa pełna niezwykłych historii, doświadczeń, chwil pełnych grozy, a także pięknych, wzruszających i zabawnych wydarzeń. Ponad 9 miesięcy w drodze, 8 tysięcy kilometrów pokonanych pojazdem ważącym 400 kg – tandem, duża przyczepka i 50-cio kilogramowy pies. Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki przetrwali 6 zimowych miesięcy ekstremalnie trudnej wyprawy na Nordkapp. Wiele niebezpieczeństw, wypadki, złamana noga, próba porwania psa, kradzież przyczepki, atak najniebezpieczniejszego zwierzęcia... To tylko niektóre z wyzwań, które postawiła przed nimi droga. Nagrodą byli ludzie spotkani po drodze, prawdziwa przyjaźń Saamów, pierwotnego ludu Laponii i niezwykły dar ich tradycyjnego rzemiosła, który nigdy nie opuszcza rodzimych kręgów. Setki godzin przy ognisku, miliony gwiazd nad głową, pogonie za polującym na renifery Kadlooku, zorze polarne, pierścionek zaręczynowy, który dopełnił całą wyprawę i miękkie futro malamuta, który nie tylko ogrzewał podczas mroźnych nocy, gdy temperatura dochodziła do -35st C, ale był najlepszym Przyjacielem i towarzyszem drogi, ponieważ to on stał się głównym Bohaterem zimowej drogi na lodowy kraniec Europy.

Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki
– ekstremalni podróżnicy, pierwsi na świecie, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy żyjąc w drodze i mieszkając w namiocie, pierwsi, którzy zdobyli Nordkapp w warunkach zimowych na tandemie z przyczepką i dużym psem. Jak sami mówią – znaleźli się w lesie, połączyła ich pasja życia blisko natury i pragnienie odkrywania nowego, w tym co już znane. Laureaci wielu nagród podróżniczych, m.in. nominowanie do "Podróży Roku" National Geographic, bohaterowie kilkudziesięciu artykułów największych gazet podróżniczych w Polsce i za granicą, prywatnie właściciele firmy outdoorowej Dzika Droga; doświadczeni instruktorzy survivalu, którzy porywają młode dusze do lasu i za sprawą kilku godzin zupełnie im przewracają w głowach, pokazując dziką drogę życia.


Fot. Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki


Slajdy "In Mundo" w kinie Luna
Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa


4 października ruszyła się VI edycja spotkań podróżniczych IN MUNDO w warszawskim kinie Luna! Co czwartek o godzinie 19.00 sala kinowa wypełnia się pasjonatami podróży. Najciekawsi globtroterzy, fotograficy,autorzy książek opowiadają historie z najdalszych zakątków świata. Na dużym kinowym ekranie oglądamy starannie wyselekcjonowane fotografie i słuchamy pełnych emocji opowieści.

Bilet wstępu na pokaz: 18 zł
Przedsprzedaż przez Internet: http://www.kinoluna.pl/filmy/tandemowe-trip-love-zimowa-ekspedycja-rowerowa-za-kolo-podbiegunowe-psem
oraz osobiście w kasie kina LunaWięcej informacji na stronach:
www.slajdypodroznicze.pl
www.facebook.com/Slajdypodroznicze