Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Złoto dla Thule Adventure Team w wyścigu Speight Coast to Coast w Nowej Zelandii

Thule, światowy lider w dziedzinie transportu sprzętu sportowego ma zaszczyt poinformować, że członkowie Thule Adventure Team Gordon Walker w kategorii mężczyzn i Elina Ussher w kategorii kobiet zostali zwycięzcami wielodyscyplinowych zawodów sportowych Speight Coast to Coast, które miały miejsce w Nowej Zelandii 12-13 lutego 2010.
Reklama
 

W trakcie dwóch dni zawodnicy przejechali 140 kilometrów, przebiegli 36 kilometrów i przepłynęli kajakami 67 kilometrów przez trudne prowincje Nowej Zelandii.

Ponad 800 zawodników rywalizujących o podium w wyścigu Coast to Coast stanowiło poważną konkurencję dla ekipy Thule Adventure Team, którzy dodatkowo musieli stawić czoła trudnym warunkom atmosferycznym. Trasa wyścigu została zmieniona w ostatnim momencie, co było dodatkowym wyzwaniem dla zawodników. Pomimo tej zmiany Elina Ussher, weteranka wielodyscyplinowych zawodów sportowych, objęła prowadzenie tuż po starcie. Przeciwnikiem jej zespołowego kolegi był imponujący młody sportowiec, Dougal Allen, którego Gordon Walkner wyprzedził w ostatnim etapie wyścigu kajaków. Kolejny członek teamu Martin Flinta również brał udział w zawodach i przybył na metę jako czwarty.

Podwójne zwycięstwo Thule Adventure Team w wyścigu Coast to Coast było niesamowitym początkiem dla nowo powstałego zespołu, który teraz będzie się przygotowywał do nadchodzących zawodów w kolarstwie górskim Baise w Chinach. Do ekipy dołączy znany sportowiec Richard Ussher, który również weźmie udział w zawodach.


Więcej informacji na stronie www.thuleadventureteam.com.