Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Devold - naprawdę nie śmierdzi!

Odzież termoaktywna na stałe zagościła na spoconych ciałach turystów, sportowców, narciarzy – czyli wszystkich kochających ruch.

Każdy, kto raz spróbował jej dobrodziejstwa z dużym prawdopodobieństwem nie użyje już podczas wysiłku zwykłej bawełnianej koszulki.
 

Znaczna część oferowanej na rynku termoaktywnej bielizny ma jednak swoje wady. Wielu użytkowników może nie akceptować „sztuczności” niektórych tego typu produktów – zwłaszcza tych wykonanych głównie z poliestrów. Kolejne wady takiej odzieży to niestety fakt, że po dłuższym użytkowaniu trudno jest zlikwidować niezbyt miły zapach, który unosi się nawet po praniu.
Do niedawna wydawało mi się, że każda koszulka termoaktywna – mówiąc prostym, żołnierskim językiem – musi śmierdzieć... Pomyliłem się. A pomyliłem się dlatego, że wcześniej nie znałem norweskiej odzieży marki Devold.Męska koszulka z krótkim rękawem z serii MULTISPORT. 


Koszulki Devold produkowane są ze specjalnej wełny z merynosa - merino wool

 
Odzież Devold wykonana jest z tzw. merino wool – specjalnej mieszanki wełny owiec zwanych merynosami. Odzież termoaktywna z wełny? Brzmi to trochę egzotycznie, ale naprawdę tak jest. Po raz kolejny zresztą potwierdza się, że natura dostarcza nam najlepszych rozwiązań. Merynosy to odmiana owiec pierwotnie pochodzących z terenów o trudnych warunkach klimatycznych. Obecnie większość najlepszych jakościowo hodowli znajduje się w Australii oraz w Nowej Zelandii. Okazuje się, że ich runo idealnie nadaje się do produkcji specyficznych tkanin wykorzystywanych w najnowszej odzieży termoaktywnej.
Niesamowite jest to, że koszulka całkowicie nie łapie przykrego zapachu potu, można nosić ją naprawdę wiele dni bez obaw, że nasze koleżanki nie będą chciały obok nas siadać.
Warto jednak pamiętać, że – w porównaniu z koszulkami „sztucznymi” – merino nieco dłużej schnie, dlatego używanie ich do sportów bardzo intensywnych nie jest polecane. Ja jednak używałem ją podczas biegów długodystansowych oraz jazdy rowerem i podczas tego typu wysiłku niespecjalnie fakt dłuższego schnięcia mi doskwierał. Na pewno jednak używanie tej odzieży podczas lata, zwłaszcza upalnego nie będzie zbyt komfortowe – będzie w niej za ciepło.
Polecałbym tę koszulkę również z myślą o osobach potrzebujących możliwie najcieplejszej pierwszej warstwy odzieży, np. narciarzy – zarówno tych „kolejkowych” jak i pozatrasowych. Daje zdecydowanie więcej ciepła niż bielizna ze sztucznych dzianin.

Koszulka jest bardzo miła w noszeniu, przyjemnie miękka i nie gryzie. Produkowana jest w bardzo ciekawych kolorach (m.in. ciepły pomarańcz, czerwień, zieleń).
Z merino wool Devold produkuje nie tylko koszulki, ale również bluzy, kalesony i skarpety.

Po półrocznym użytkowaniu T-shirta Devolda trudno mi sobie wyobrazić, że kupię jakąkolwiek bieliznę termoaktywną z innej dzianiny niż merino wool.

Dariusz Gruszka
(Ceneria.pl)
 
 
 


ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY