Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Jak czyścić i impregnować odzież turystyczną z użyciem Nikwax

Regularne czyszczenie i impregnacja odzieży z użyciem produktów Nikwax® przedłuży czas jej eksploatacji, pozwoli Ci czuć się sucho, ciepło oraz komfortowo nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Przedstawiamy autoryzowany poradnik Nikwax dotyczący prania i impregnacji odzieży z użyciem preparatów tej marki.

Czy można prać odzież turystyczną przeciwdeszczową z membraną w pralce automatycznej?

Zawsze stosuj się do instrukcji umieszczonych na metce producenta odzieży.
Wlej właściwy preparat do czyszczenia firmy Nikwax® do oczyszczonej z pozostałości detergentu przegródki w pralce. Ustaw pralkę na cykl prania w 30 stopniach i naciśnij przycisk START. Pozostaw wilgotną odzież w pralce. Wlej właściwy impregnat firmy Nikwax® do oczyszczonej z pozostałości detergentu przegródki w pralce. Ustaw pralkę na cykl prania w 30 stopniach i naciśnij przycisk START. Poczekaj aż pralka ukończy pełen cykl prania, łącznie z płukaniem i odwirowaniem.
UWAGA! Poproś sprzedawcę w sklepie o darmową kulkę-dozownik!

PRANIE RĘCZNE odzieży turystycznej

Zamocz odzież w misce lub umywalce wypełnionej letnią wodą. Dodaj odpowiedni preparat do czyszczenia firmy Nikwax®. Zamieszaj i pozostaw do namoczenia przez 5 minut (można mieszać kolory o ile pozwalają
na to etykiety produktów). Następnie dokładnie wypłucz.
Wlej do naczynia z czystą odzieżą letnią wodę i dodaj odpowiedni impregnat Nikwax®. Zamieszaj i pozostaw do namoczenia na 15 minut. Wypłucz 3 razy w czystej wodzie.
UWAGA! Do czyszczenia kurtek z woskowanej bawełny należy użyć gąbki namoczonej rozcieńczonym preparatem Tech Wash®, przecierając ją od wewnątrz i na zawnątrz.

SUSZENIE odzieży turystycznej

Po użyciu preparatów Nikwax® nie ma potrzeby aktywowania powłoki wodoodpornej przez prasowanie czy użycie suszarki bębnowej.

PRAKTYCZNE PORADY DOT. CZYSZCZENIA

Zapnij wszystkie rzepy Velcro®, zatrzaski i suwaki. W przypadku prania ręcznego, zwróć szczególną uwagę na dokładne oczyszczenie i impregnację mankietów, kołnierzy i szwów oraz materiału na łokciach, kolanach i ramionach.
Za pomocą wilgotnej szmatki lub gąbki usunąć zabrudzenia z powierzchni i wypłukać pod bieżącą wodą. Następnie można przystąpić do impregnacji spryskując odzież na zewnątrz odpowiednim impregnatem w spray'u.

Pielęgnacja odzieży turystycznej przeciwdeszczowej z membraną - PORADY

Nie używaj zwykłych proszków i płynów do prania, ponieważ zniszczą one impregnację i pozostawią na ubraniu osad przyciągający wodę i powodujący przemakanie tkaniny. Nigdy nie zostawiaj przemoczonego ubrania bez suszenia. W przeciwnym razie po pewnym czasie mogą pojawić się na nim przebarwienia, a uwięziona w nim wilgoć spowoduje rozwój grzybów i pleśni.

CZYŚĆ z użyciem Nikwax® Tech Wash®...

Nikwax Tech Wash
 

...delikatnego mydła w płynie, które usunie zabrudzenia i osad po detergentach oraz odświeży powłokę wodoodporną. Produkt ten podlega biodegradacji.
Przed impregnacją czyść odzież typu outdoor z użyciem Tech Wash® (stosuj nierozcieńczony na uporczywe plamy).
Nie używaj detergentów.

IMPREGNUJ
z użyciem Nikwax® TX.Direct® Wash-in

Nikwax TX Direct

Nadaje właściwości wodoodporne i regeneruje oddychalność. Do wodoodpornych tkanin oddychających.
Doskonały do membran typu Gore-Tex®, Sympatex®, Entrant®, eVENT®, czy też Ultrex®

IMPREGNUJ z użyciem Nikwax® TX.Direct® Spray-On

Nikwax TX Direct Spray On
 

Nadaje właściwości wodoodporne i regeneruje oddychalność. Do wszelkich laminowanych, pokrytych poliuretanem tkanin wyposażonych w podszewkę absorbującą wilgoć. Doskonały do membran typu Gore-Tex®, Sympatex®, Entrant®, eVENT® czy też Ultrex®.

Nikwax® Waterproofing to światowy lider w technologii i produkcji preparatów na bazie wody do czyszczenia i impregnacji odzieży, obuwia oraz sprzętu turystycznego. Dzięki przedłużeniu żywotność i funkcyjności sprzętu, produkty Nikwax pozwolą cieszyć się ciepłem i pozostać suchym/ą nawet przy najbardziej mokrej pogodzie.ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY