Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Kurtka outdoorowa dla dzieci - Kids Limerick Jacket - idealna dla małych piechurów

W ostatnich latach możemy cieszyć się piękną polską jesienią znacznie dłużej niż zazwyczaj pozwalał na to polski klimat. Nasza rodzina nie zakończyła jeszcze sezonu wędrówkowego i w długi weekend związany z 11 listopada udaliśmy się w góry. Mimo że w razie czego mieliśmy zapakowane w samochodzie zimowe okrycia dla dzieci i cieplejsze elementy warstwy zewnętrznej dla nas, to jednak okazało się, że bardziej przydadzą się kurtki, z którymi wędrowaliśmy wiosną i latem. Było ciepło, słonecznie i jakby się ktoś uparł, mógłby wygrzewać się na słońcu w krótkim rękawku.Od czerwca dzieci nasze używają kurtki marki Jack Wolfskin Kids Limerick Jacket. Cenię ją za to, że nie zajmuje dużo miejsca w plecaku, a w razie nagłej zmiany warunków pogodowych można ją mieć pod ręką. Na deszcz i wiatr okazuje się niezawodna.


Kids Limerick Jacket
to bardzo lekka kurtka wykonana z wiatroszczelnego i nieprzemakalnego materiału TEXAPORE 2L. Zamki błyskawiczne (główny i przy kieszeniach) zostały zaimpregnowane, dzięki czemu nie nasiąkają wodą. Do suwaków dołożono patki, tak by dziecko łatwo mogło je zapiąć lub odpiąć. Kurtka posiada dwie funkcjonalne kieszenie, gdzie dzieci mogą chować skarby zebrane podczas wędrówki lub włożyć jakieś elementy garderoby np. czapkę czy rękawiczki, w tym akurat momencie niepotrzebne.


Kids Limerick Jacket w Bieszczadach. Fot. Ceneria.pl

Mimo że cieniutka w dotyku, kurtka ta jest niezwykle odporna na rozdarcia, co w przypadku użytkowania przez dzieci ma duże znaczenie. Wypróbowaliśmy ją i przy przedzieraniu się przez krzaki i podczas ocierania się o skały. Od strony wewnętrznej wszyta jest warstwa z siatki, by przyjemnie się ją nosiło – dzięki temu nie przykleja się do odkrytego ciała. Kaptur ma podszewkę. Rękawy zakończono mankietami z elastycznego materiału – przylegają one bardzo dobrze do ręki i nie pozwalają rękawom się zsunąć, jednocześnie swobodnie można je zakładać i ściągać, przeciągając przez te zabezpieczenia dłoń. Również kaptur otrzymał takie zakończenie, by obejmował głowę i z niej nie spadał. Dodatkowo można go wyregulować za pomocą rzepa z tyłu. Od strony zewnętrznej przy kapturze została wszyta szlufka do powieszenia na haczyku. Przy twarzy umieszczono kawałek przyjemnego w dotyku materiału typu fleece, by przy zamkniętym do końca zamku śliski materiał nie drażnił dziecka. Całości dopełniają elementy odblaskowe, które sprawiają, że dziecko jest widoczne w ciemności.


Kids Limerick Jacket w Bieszczadach. Fot. Ceneria.pl

Kurtka charakteryzuje się bardzo dobrą oddychalnością, ale to już najlepiej mogą ocenić dzieci: „Bardzo lubię tę kurtkę, bo jest taka lekka jak piórko. W ogóle jej nie czuję na sobie. Mogę w niej biegać przez cały dzień. Nawet jak wieje mocny wiatr, tego nie czuję. I nie jest mi w niej gorąco. Inne kurtki przeciwdeszczowe są ciężkie i jestem w nich cała spocona” - dzieli się opinią Dominika.

Rodzicie najbardziej cenili ją za niską wagę, dzięki czemu nie stanowiła dodatkowego ciężaru w plecaku i można ją było do niego zawsze dopakować. Wyciągaliśmy ją nie tylko w razie deszczu, ale także gdy wiał wiatr i zakładaliśmy dzieciom, by ochronić przed wychłodzeniem. Często stanowiła warstwę zastępczą zamiast softshella, który jest znacznie większy objętościowo i w przypadku murowanej przepięknej pogody, gdy było prawdopodobieństwo, że większą część drogi będzie spoczywał w plecaku, woleliśmy wziąć niewielką po spakowaniu kurtkę Jack Wolfskin. Dzieci same nosiły ją w swoich plecaczkach i zupełnie im nie ciążyła.


Kids Limerick Jacket w Bieszczadach. Fot. Ceneria.pl

Jej właściwości wodoodporne zostały potwierdzone podczas niejednego deszczu, a nawet gradobicia! Za odporność na deszcz zatem możemy ręczyć.

Jest jeszcze jeden pozytyw posiadania przez dzieci takiej profesjonalnej kurtki. Czują się w górach ważne i docenione. Dzięki temu wzrasta ich motywacja do wędrówek z rodzicami.


Ja mogę z czystym sumieniem przyznać, że jest to najlepsza i najbardziej funkcjonalna przeciwdeszczowa kurtka dla dzieci, jaką w swojej karierze turystów pieszych miały. Towarzyszy nam na każdym wyjeździe, nie tylko w góry. Świetnie sprawdza się też na rower, czy zwyczajnie podczas pobytu na świeżym powietrzu. Firma Jack Wolfskin jest dla mnie gwarantem jakości i trwałości produktu.


Kids Limerick Jacket w Bieszczadach. Fot. Ceneria.pl

Sezon wędrówek dla nas się nie zakończył. Myślę, że jeszcze w tym roku użyjemy nie raz Kids Limerick Jacket. Z ciepłym polarem pod spodem i bielizną termoaktywną pomoże wydłużyć czas spędzony w górach jeszcze bardziej. Choć szykujemy się na zimowe szaleństwa na śniegu z kolejną kurtką Jack Wolfskin typu 3 w 1 Tilda Winter Jacket. Na pewno ją także opiszemy!

Kamila Gruszka
Ceneria.pl


ZOBACZ PRODUKTY