Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Mata Therm-A-Rest Prolite 4 RegularMaterace turystyczne Therm-A-Rest Prolite 4 Regular używamy od 2006 roku.

Od tego czasu odbyły z nami podróże na 6 kontynentów i nigdy nie mieliśmy z nimi najmniejszych problemów. Spaliśmy na nich praktycznie na każdym rodzaju podłożu: na lodowcach, piaskach pustyń oraz ostrych skałach powulkanicznych.


Matę charakteryzuje spora grubość, niska waga oraz solidne wykonanie. Spód pokryty jest ciemną, bardzo odporną na przekłucia tkaniną, dzięki czemu można na niej spać pod gołym niebem, nawet na kamieniach.
Jeśli wybieramy się w góry na kilka tygodni, warto zabrać ze sobą zestaw naprawczy (my co prawda nie przekłuliśmy jej nigdy, ale zawsze to się może wydarzyć, chociażby przez przypadek), natomiast w przypadku planowanego pobytu na lodowcu polecamy zabrać ze sobą dodatkową karimatę. Pomimo dosyć sporej grubości maty, która powoduje dobrą izolację od podłoża, dodatkowa warstwa spowoduje wyraźny wzrost komfortu spania.

 

Maty samopompujące idealne na biwak


Innym sprawdzonym sposobem wykorzystania maty jest traktowanie jej jako „przyrządu ułatwiającego pływanie” w czasie relaksu nad akwenami wodnymi. Jednak tę dodatkową „funkcję” powinny wypróbować tylko osoby bardzo dobrze pływające!

Doskonała dla każdego i do każdego typu aktywności, od wykwalifikowanej turystyki górskiej, przez kilkudniowe wycieczki po Bieszczadach aż po wyjazdy rodzinne pod namiot.

· rozmiar po rozłożeniu: 51 x 183 x 3.8 cm
· rozmiar po złożeniu: 28 x 13 cm 
· waga: 683 g

Apollo Michał,  Żołądek Marek
(Ceneria.pl)
 ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY