Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Na kłopoty z pogodą W Squamish CIS Jacket Helly Hansen

Góry Skandynawii i okolice fiordów słyną z silnych wiatrów i częstych niespodziewanych opadów, mimo pięknego słońca chwilę wcześniej. Skandynawowie uważają jednak, że nie ma brzydkiej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani ludzie. Nic dziwnego, że to właśnie tam powstaje odzież, która nie tylko przetrzymuje niedogodne warunki, ale także gwarantuje wygodę noszenia i pozytywne odczucia estetyczne. Taka jest kurtka 3w1 W Squamish CIS Jacket firmy Helly Hansen.


Systemy kurtek 3 w 1 przystosowane są do poradzenia sobie nie tylko z szerokim zakresem temperatur, ale także z różnymi poziomami naszej aktywności: od spaceru, po wymagającą wędrówkę z plecakiem lub jazdę na rowerze. Składają się z dwóch warstw: wiatro- i wodoodpornej zewnętrznej oraz ocieplenia wewnętrznego spinanych razem w jedną wygodną kurtkę, która w takiej konfiguracji może wytrzymać naprawdę wiele.


W zależności od potrzeb możemy osobno użyć kurtki zewnętrznej na deszcz, lub jako bluzy – kurtki będącej warstwą wewnętrzną. Różne bywają docieplenia bliskie ciału: zazwyczaj są to polarki fleecowe lub kurtki ze sztucznym wypełnieniem. W przypadku W Squamish CIS Jacket zastosowano na plecach i z przodu cienki ekologiczny Primaloft, a bo bokach przyjemny w dotyku fleece.


Wodoodporność na zewnątrz zapewnia 2-warstwowa membrana Helly Hansen - Helly Tech Protection, która jest wodoodporna, wiatroszczelna i oddychająca.


Materiał jest w pełni uszczelniony na szwach. Suwaki YKK zastosowano zarówno w miejscu łączenia tych warstw, jak i w kieszeniach.


Kurtka posiada kaptur z daszkiem.
Jest regulowany, dzięki czemu jesteśmy w stanie tak dopasować go do głowy, że przetrzymamy każdą wichurę i deszcz. Regulowane są także mankiety, a przy rękawach od wewnątrz wszyto dodatkowe zatrzaski, które trzymają rękaw warstwy wewnętrznej na miejscu. Ściągacze znajdują się także w dolnym brzegu kurtki. Te wszystkie patenty mają za zadanie ochronić nas przed niesprzyjającą pogodą. Norwedzy wiedzą, jak to robić skutecznie. Ja dodatkowo chronię się przed deszczem zakładając spodnie W Packable Pant Helly Hansen.


Kurtka W Squamish CIS Jacket Helly Hansen to przede wszystkim uniwersalna odzież, którą sami możemy dostosować do warunków i naszej wygody.
Jest niezwykle miła w dotyku i przytulna. Do tego jak zwykle Helly Hansen zadbał o wizualne wrażenia – nie ukrywam, że w każdej sztuce damskiej odzieży HH, którą do tej pory miałam okazję testować, czuję się kobieco i... wcale nie outdoorowo, raczej wyjściowo :)

Kamila Gruszka
Ceneria.pl

Fot. Helly HansenZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY