Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Na upierdliwe komary... paralizator

Członkowie wyprawy Tramen Tepui 2012 testują skuteczność przyrządu łagodzącego ukąszenia owadów Click-Away marki Care Plus.


Fot. tramentepui2012.wordpress.com


Oto ich wrażenia:

Na początku napiszę, że nie biegamy za komarami z elektro-pistoletem – to działa troszkę inaczej...

W każdym razie: zaczęło się! Puri-puri, czyli lokalne meszki na zmianę z komarami dobrały nam się do skóry.


Fot. tramentepui2012.wordpress.com
 

Rok temu drapaliśmy się do krwi, czasem paznokcie nie wystarczały i używałem ostrej szczotki albo… widelca.


Fot. tramentepui2012.wordpress.com


W tym roku zostaliśmy wyposażeni w mikro paralizatory. Po ukąszeniu, w miejscu szczególnie swędzącym przykładamy paralizator i strzelamy ok. 5 razy. Robi się wesoło, jeśli ukąszenie jest obok ważnego nerwu, np. na łokciu, wtedy zachowujemy się jak resztka żabki podczas wątpliwych eksperymentów studenckich na fizjologii… Nieważne, że humorystyczne – ale działa – paraliżując lekko unerwienie wokół wkurzającego miejsca.

Oto opis produktu:

Care Plus Click-Away to rewolucyjne urządzenie łagodzące uczucie swędzenia spowodowane przez ukąszenia owadów (komary, muchy końskie) oraz oparzeniach wywołanych przez meduzy. Zastosowanie urządzenia Click-Away zmniejsza swędzenie i obrzęk po kilku kliknięciach, bez konieczności stosowania lepkich emulsji i środków chemicznych.

Produkt został przebadany klinicznie, jest bezpieczny dla dzieci powyżej 4 roku życia. Można nim wykonać ponad 5000 kliknięć. Click-Away działa na zasadzie impulsu elektrycznego. Około 5 impulsów wystarczy, by zatrzymać produkcję histaminy w organizmie, co zmniejsza obrzęk i swędzenie.

Urządzenie nie wymaga baterii i nie posiada daty ważności.


Zalety:
- zmniejsza obrzęk i swędzenie
- jest bardzo mały i poręczny, zmieści się w kosmetyczce lub apteczce
- nie plami odzieży
- urządzeniem można wykorzystać do ponad 5000 kliknięćZOBACZ RÓWNIEŻ