Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

O czyszczeniu i impregnacji odzieży - poradnik Nikwax

NIKWAX impragnaty i środki piorące do odzieży turystycznej i butów

Powłoka wodoodporna “DWR” (Durable Water-Repellent coating) jest powłoką zewnętrzną nanoszoną fabrycznie przez producentów. Sprawia ona, że krople wody osadzają się na powierzchni, zamiast wsiąkać w materiał. Proces ten nazywany jest po angielsku water beading.

Osiadające na naszym ubraniu w miarę jego używania cząstki brudu przyciągają i zatrzymują na powierzchni materiału wodę. Proces ten prowadzi do przemoknięcia tkaniny i utraty jej właściwości termoizolacyjnych i oddychających.

Nowoczesne wodoodporne tkaniny oddychające (np. Gore-Tex®, Ultrex®, Entrant®, SympaTex®, Triple Point® oraz eVENT®) umożliwiają odparowywanie potu z wnętrza ubrania jednocześnie nie przepuszczając wilgoci z zewnątrz. Jednakże, kiedy zewnętrzna warstwa tkaniny nasiąknie wodą, pot nie będzie odparowywał w związku z redukcją oddychalności zawilgoconej powłoki. Używany przez Was sprzęt wyposażony w profesjonalną membranę nie zachowa się tak jak nowy lub suchy i utraci część swoich właściwości.

 


Aby zapobiec powyższym objawom, powłokę wodoodporną DWR należy zregenerować przy użyciu właściwego środka do czyszczenia i impregnacji firmy Nikwax®.

Czyść sprzęt regularnie z użyciem właściwego preparatu Nikwax® - produkty do czyszczenia rozpoznasz po zielonej nakrętce.

Impregnuj
z użyciem odpowiedniego preparatu firmy Nikwax® - impregnaty rozpoznasz po fioletowej nakrętce.

Właściwa pielęgnacja = przedłużenie i poprawa funkcyjności Waszego sprzętu.

Nikwax® jest doskonały do wszelkich oddychających tkanin, jak np.: Gore-Tex®, SympaTex® czy eVENT® i jest rekomendowany przez następujących producentów:

Odzież
The North Face, Patagonia, Columbia, HiMountain, Berghaus, Burton, Barbour, Bask, Cloudveil, Eider Skiwear, Gelert, Gill, Killy, Montane, Nevica, Palm, Páramo, Puffa, RedFox, Spyder, Tilley, Trespass, Vaude, Virus

Obuwie
Salomon, La Sportiva, Scarpa, Lowa, Merrell, Magnum, Keen, Danner, Hi-Tec, Hunter, Loveson, TrekSta, Trezeta

Sprzęt i akcesoria
Black Diamond, Burton, Hilleberg, Jab-a-Roo Hats, Olympia Gloves, Patagonia, Peak UK, Rab, Snugpak, Terra NovaNikwax® Waterproofing to światowy lider w technologii i produkcji preparatów na bazie wody do czyszczenia i impregnacji odzieży, obuwia oraz sprzętu turystycznego. Dzięki przedłużeniu żywotność i funkcyjności Twojego sprzętu, produkty Nikwax® pozwolą Ci cieszyć się ciepłem i pozostać suchym/ą nawet przy najbardziej mokrej pogodzie. Nikwax® stara się minimalizować wpływ swoich produktów na środowisko naturalne poprzez stosowanie wody w miejsce szkodliwych rozpuszczalników oraz rezygnację z pojemników ciśnieniowych (aerozoli). Produkty Nikwax® nie zawierają szkodliwych fluorowęglowodorów, są nietoksyczne, nie palne oraz nie emitują do atmosfery żadnych trujących gazów. Firma nie stosuje substancji na trwałe odkładających się w organizmach żywych. Produkty Nikwax® nie są testowane na zwierzętach, a ich opakowania mogą być powtórnie przetworzone.

Preparaty Nikwax® dostępne są w ponad 50 krajach świata na niemal wszystkich kontynentach.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY