Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Short Sleeve V-Neck Tee czyli Smartwool na lato

Wełna. Z czym Wam się kojarzy? Ze zgrzebnymi sweterkami z zakopiańskiego deptaka? „Gryzącymi” skarpetami otrzymanymi w prezencie od babci? Oj, to bardzo zamierzchłe czasy!


Wełna Merino Wool

Obecnie w świecie outdooru króluje nowoczesne włókno otrzymane z runa owiec zwanych merynosami. O wyjątkowej gamie właściwości: elastycznych, bakteriostatycznych, izolacyjnych, termoregulacyjnych. Przede wszystkim niezwykle przyjemne w dotyku.
Na rynku outdoorowym jest kilka firm, które specjalizują się wyłącznie w produkcji odzieży z wełny merino, m.in.  Smartwool, która ma w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie. Tym warto zaufać. Testuję tę odzież podczas wypraw w góry, wielodniowych, a nawet wielotygodniowych wypadów pod namiot, wędrówek z plecakiem, zimowych aktywności, licznych podróży. To zdecydowanie odzież, do której mam największe zaufanie. Przede wszystkim dlatego, że można nosić ją przez wiele dni, w różnych sytuacjach i zawsze pozytywnie przechodzi „test zapachowy” - te koszulki w ogóle nie śmierdzą (to samo dotyczy skarpetek)!

W tym roku letnią porą chodziłam często w koszulce Short Sleeve V-Neck Tee. Wykonana została z niezwykle cienkiej wersji wełny merino – z materiału o gramaturze 165 g/m². Gdy wybieramy koszulkę merino na lato, gramatura powinna być jak najniższa, na zimę - wyższa.


Nie tylko na zimę

Wiele osób, które znają produkty z wełny merino, uważa, że to odzież na zimę. Faktycznie, merino ma świetne właściwości izolacyjne. Bielizna z wełny sprawdza się podczas aktywności w zimowe miesiące: grzeje niesamowicie, nawet jeśli mamy na sobie cienką warstwę. Co więcej, zachowuje swoje właściwości nawet przemoczona (np. gdy się mocno spocimy podczas zjazdów na nartach). Natomiast latem, w przypadku bardzo wysokich temperatur i dużej wilgotności powietrza, zdarza się tak, że wełna merino nie nadąża z odparowywaniem wilgoci z powierzchni skóry. Lepiej nie zabierać jej do dżungli :) Producenci odzieży z wełny merino szukają na to sposobów i produkowane przez nich letnie koszulki z cienkich, przewiewnych materiałów są na to odpowiedzią.


Short Sleeve V-Neck Tee - koszulka idealna na lato

Short Sleeve V-Neck Tee jest nie tylko delikatna, lekka i cienka, ale także ma krój, który zapewnia świetną wentylację. Głęboki dekolt pod szyją sprawia, że zdecydowanie lepiej się w niej oddycha. Wszelkie najlepsze cechy wełny merino zostały w niej zachowane – czyli przede wszystkim to, że zachowuje świeżość nawet po wielu godzinach marszu w upale.


Ta właśnie cecha najbardziej przekonuje mnie do odzieży z wełny merino. To moje najbardziej sprawdzone ciuchy na wyjazdy, warte wydanych na nie pieniędzy. Niestety, nie jest to najtańsza odzież, mimo to gorąco polecam!


ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY