Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Śpiwór Climber 600

Śpiwór turystyczny Małachowski 

 

 

Firma Małachowski od samego powstania w 1977 r. wykorzystuje doświadczenie wielkich podróżników i alpinistów. Na wyroby tej firmy warto więc zwrócić uwagę.
 


Długo zastanawiałem się nad wyborem lekkiego śpiwora, który można zabrać zarówno w ścianę, jak i na kilkudniowy wypad pod namiot. Szukałem więc śpiwora o dużych własnościach termicznych, stosunkowo lekkiej wadze oraz małej objętości.


Optimum -15 C, 1 kg i tylko 3 l objętości to zdecydowanie rewelacyjne połączenie trzech najważniejszych cech śpiwora.


Opisywany model używałem w Alpach, Himalajach Lahul, naszych Tatrach i wiele razy na wypadach pod namiot. Blisko 10 lat tułaczki nie robi na nim wrażenia i śmiało można stwierdzić, że przeżyje jeszcze niejeden wyjazd. Długą żywotność gwarantuje odporna na rozdarcia poliestrowa tkanina Rip-Stop.
Niewątpliwymi zaletami są również: możliwość odpięcia zamka od dołu (w celu np. poprawienia wentylacji), możliwość wyboru umiejscowienia zamka (lewa, prawa strona) oraz wytrzymały pokrowiec, wyposażony w paski do kompresji.
 


Dolina Miyar, Himalaje. Fot. Michał Apollo


Drobne zastrzeżenia można mieć do -15 C, jednak nie od dziś wiadomo, że temperatura podawana przez producentów dotyczy osoby wypoczętej, sytej i przede wszystkim „czystej”. A tego na wyjeździe w góry nie da się zagwarantować. Do -10 C śmiało można spać w tym śpiworze w samej bieliźnie.

Michał Apollo
(Ceneria.pl)


Michał Apollo (ur. 1981)


Absolwent geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, członek Koła Naukowego Geografów, Klubu Wysokogórskiego Warszawa oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Organizator i uczestnik wyjazdów w różne rejony świata, wliczając Himalaje, Andy, góry Alaski, Afryki, Europy, Australii oraz Góry Skaliste. Zapalony podróżnik, pasjonat fotografii, autor licznych artykułów i prelekcji o tematyce popularno - naukowej. Na wyjazdach prócz wspinaczki zajmuje się badaniami z dziedziny glacjologii. Zdobywca dziewiczego szczytu Himalajach - Masala Peak 5650 m n.p.m., za który został nominowany do prestiżowej nagrody środowiska wspinaczkowego "Jedynka".
 



 

Michał Apollo jest oficjalnym ekspertem sprzętowym naszego serwisu.



ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY