Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

THERM-A-REST - o wpływie bezrobocia i pracy w ogródku na wygodę turystów

THERM-A-REST NR 1 W ŚWIECIE MATERACY „SAMOPOMPUJĄCYCH”! 

W roku 1971 Boeing zwolnił 50 000 pracowników. Wśród zwolnionych byli inżynierowie Jim Lea i Neil Anderson. Poszukiwali pracy. Ich wspinający się przyjaciel John Burroughs powiedział im, że wspinacze nie są zadowoleni z materacy, które używają. Są to albo materace dmuchane – zimne i mające tendencję do rozszczelnienia się, albo karimaty, które nie gwarantują wystarczającego komfortu – są za twarde. John powiedzał przyjaciołom, że wspinacze chętnie kupowaliby lekki, ciepły i komfortowy materac. Jim i Neil postanowili więc zrobić materac, który satysfakcjonowałby Johna.


Jim pracując w ogródku klęczał na piance. Zmieniając miejsce klęczenia oderwał kolano od pianki i zaobserwował jak pianka wstaje – uświadomił sobie, że pianka, na której klęczał, ma „pamięć”. Powiedział o tym Neilowi, postanowili wykorzystać „pamięć” pianki do skonstruowania nowego materaca. Postanowili zamknąć „otwartą” piankę w szczelnej tkaninie.

Pierwsza mata samopompująca na świecie

Pierwszy prototyp został wykonany w starym kuchennym opiekaczu, a po dodaniu zaworu można było rozpocząć testy. Testy nowego materaca trwały kilka miesięcy. W 1972 Jim i Neil uzyskali dla swojego wynalazku patent. Produkcja materacy Therm-a-Rest rozpoczęła się dwa lata później.


"Maszyna" do produkcji prototypuTak powstał pierwszy „samopompujący się” materac, który stał się standardem dla osób poszukujących komfortowego odpoczynku w czasie swojej aktywności w terenie.


Aktualnie produkowany materac Camp Seat - malutki materac; siedzisko

 

Twórcy maty samopompującej Therm-a-rest

Jim, Neil i John utworzyli spółkę Cascade Desings, Inc. Cascade Desings jest spółką rodzinną, a dzięki przyjętemu sposobowi działania jest jednym z najważniejszych światowych producentów na rynku outdoorowym. Cascade Desings poza rozwojem produkcji materacy Therm-a-Rest nabyło kilka topowych marek m.in. MSR. Produkty Cascade Designs cechuje niezwykła jakość: projekty są pieczołowicie przygotowywane i tak długo testowane aż staną się niezawodne i będą spełniać wszystkie stawiane im wymagania. Niezwykle ważne dla Cascade Designs są również opinie użytkowników. W czasach gdy duża część produktów outdoorowych jest wykonywana w Azji, zdecydowana większość produktów Cascade Designs jest produkowana w USA (Seatlle) i w Irlandii (Midleton). Pozwala to utrzymać zakładaną jakość i wysoką dostępność produktów.NeoAir - nowa propozycja Cascade: nowoczesny materac pompowany.ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY