Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Czapeczka z daszkiem Chevi Cap - przewiewna czapka na upały od Regatty

Od najmłodszych lat przyzwyczajaliśmy nasze dzieciaki do noszenia czapek chroniących przed słońcem. Najwięcej czasu podczas wakacji spędzamy na powietrzu, niemal cały czas w terenie, czasami fundując sobie i dzieciom nawet 3 tygodnie wypoczynku pod gołym niebem: wędrując w górach, jeżdżąc na rowerze czy pływając w kajaku na wodzie. Ochrona głowy w takich przypadkach jest niezbędna.


Podobnie jak w przypadku odzieży, tak w samo jeśli chodzi o czapki, komfort noszenia zależy od tego, z jakiego materiału są wykonane. Żeby nie było w nich gorąco, a dzieci chciały zakładać czapkę na głowę z przyjemnością, niezbędne jest wykonanie z przewiewnej i lekkiej tkaniny.

Czapki z daszkiem dla dzieci oferują firmy outdoorowe

Regatta posiada w swojej ofercie także kilka propozycji dla dzieci. Na lato w tym roku wybraliśmy Regatta Chevi Cap – właśnie ze względu na materiał, z którego zostały wykonane.

To przewiewna, niemal przeźroczysta siateczka, posiadająca pory do odparowania nadmiaru wilgoci od głowy. Wewnętrzny otok poprowadzony na obwodzie czapki zatrzymuje pot i nie pozwala mu spływać w przypadku dużych upałów. Daszek chroni oczy przed bezpośrednim padaniem promieni słonecznych w oczy. Dzieci często gubią swoje okulary słoneczne, więc taka ochrona bardzo się przydaje.

Czapka występuje w kilku rozmiarach, dopasują więc ją i młodsze, i starsze dzieci. Dodatkowo obwód można regulować za pomocą rzepa umieszczonego z tyłu głowy.


Dużym atutem jest możliwość prania w pralce, nie martwiąc się o to, że usztywnienie daszka rozmięknie. Sprawdziliśmy to. Nawet po kilku praniach czapka wygląda jak nowa. To cenna cecha w przypadku jasnych kolorów. Takie barwy lepiej sprawdzają się latem, bo nie przyciągają promieni słonecznych, ale z drugiej strony łatwiej się brudzą. Nic nie szkodzi. Po wyjeździe czapkę można wrzucić do pralki, a nawet przeprać ręcznie w trakcie urlopu. Wszelkie zabrudzenia łatwo schodzą z tego rodzaju materiału, z jakiego czapka jest wykonana, nawet z niewielkim dodatkiem środków piorących.


Czapki są tak lekkie, że nasze dzieci zapominały je ściągać nawet w pomieszczeniach – nie zwracały uwagi, że mają je na głowie. Jednocześnie materiał jest trwały.

Nierzadko zdarza się tak, że dzieci nie mają nic, co chroni je od słońca. My jesteśmy jednak gorącymi zwolennikami czegoś na głowie. Nie wyobrażamy sobie tegorocznego wyjazdu  w Dolomity i wędrówek na wysokości ponad 2 tys. metrów n.p.m. w operującym mocno słońcu bez czapek z daszkiem.


To drobiazg, o którym jednak trzeba pamiętać przed sezonem. W ofercie Regatty znajdziecie w kolekcjach wiosenno-letnich wiele modeli w bardzo przyjaznych cenach, w które warto się zaopatrzyć przed wakacjami, a właściwie zaraz po zimie, gdy zaczynamy czas wiosennych aktywności.

Tekst: Kamila Gruszka
ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY