Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Juniorskie spodnie Regatta Warlock II Z/O Trs - z odpinanymi nogawkami

Czego oczekujemy od spodni na wędrówki? Muszą być przede wszystkim wygodne, wytrzymałe na przetarcia, latem również przewiewne. Podczas różnorodnych wycieczek i wyjazdów sprawdzają się nam spodnie z odpinanymi nogawkami i właśnie takich szukamy w pierwszej kolejności na lato.


Spodnie z funkcją "zip off" to takie 2 w 1, czyli jednocześnie długie, które w jednym momencie mogą stać się krótkimi szortami. Bardzo funkcjonalne rozwiązanie w przypadku całodniowych aktywności bez dostępu do bagażu, gdy rano bywa chłodno, w południe gorąco, a kilka godzin później słońce może schować się za chmurami. Czasami w dolinach dokuczają nam wysokie temperatury, podczas gdy wysoko w górach wychładza  wiatr. Właśnie w takich okolicznościach najlepiej być ubranym w spodnie z regulacją długości nogawek albo możliwością całkowitego odpięcia. Przyznam szczerze, że najchętniej wszystkie spodnie kupowałabym dzieciom właśnie z taką funkcją. Niestety dla producentów odzieży outdoorowej nie jest to oczywista sprawa. Prościej jest uszyć spodnie bez zbędnych zamków. Na szczęście, nasza ulubiona marka – Regatta, ma w ofercie kilka takich modeli dla dzieciaków. Warto upolować je w odpowiednim dla dzieci rozmiarze. W tym roku udało się dla Jędrka wypatrzeć Warlock II Z/O Trs.
To właśnie je zabieraliśmy na większość wędrówek. Okazały się na tyle elastyczne, że sprawdzały się również podczas jazdy na rowerze.


Na szlaku  rowerowym w Poleskim Parku Narodowym

Jędrek był w stanie sam rozpiąć nogawki i zrobić z nich krótkie spodenki. W drugą stronę bywało gorzej – potrzebna była jednak pomoc mamy.


Podczas spaceru w Poleskim Parku Narodowym

To, co doceniamy nie tylko w tym modelu spodni Regatty, to wykonanie z szybkoschnącego materiału. Sprawdza się, gdy dzieciak wpadnie przypadkowo do wody czy wejdzie (czasem celowo!) do kałuży. Spodnie szybko wysychają. Kiedyś zawartość talerza z zupą mleczną wylądowała Jędrkowi na kolanach. Wystarczyło tę porcję śniadaniową zetrzeć ze spodni papierem toaletowym i nadal nadawały się do użytku. Nawet nie było śladu plamy! Ciemny kolor też miał tu znaczenie!


Na wycieczce w Dolomitach

Nie tylko szybko wysychają. Po praniu nie trzeba ich prasować. Docenimy to na wyjazdach. Dzięki temu nie trzeba zabierać ze sobą zbyt wielu ubrań, bo spodnie można łatwo przeprać i wysuszyć przez noc. Są niewiarygodnie lekkie, co docenimy w przypadku wyjazdów samolotowych z bagażem podręcznym. Zajmują także niewiele miejsca.


Na wycieczce w Dolomitach

To zdecydowanie ulubione spodnie Jędrka tego lata. Uniwersalne, funkcjonalne, wytrzymałe. Z regulacją obwodu w pasie (gumka zapinana na guzik). Do tego z kilkoma kieszeniami. Szczególnie często używana jest ta boczna, zapinana na rzep – w miejscu, w którym najłatwiej schować znalezione na ścieżce skarby.

Użytkowaliśmy już kilka par spodni Regatty. Musimy przyznać, że zawsze nam się sprawdzały, a najbardziej zachwycał materiał, z którego były wykonane. Polecamy nie tylko te z odpinanymi nogawkami!

Tekst: Kamila Gruszka
ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY