Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Kamik - profesjonalne sandały turystyczne dla dzieci

Rzut oka wystarcza, by stwierdzić, że sandały turystyczne dla dzieci Lowtide 2 kanadyjskiej marki Kamik wyglądają jak miniatura profesjonalnych sandałów outdoorowych dla dorosłych. Podczas ostatniego lata sprawdziliśmy, czy faktycznie takie są.


Jeszcze do niedawna marka Kamik była w Polsce zupełnie nieznana. Teraz coraz częściej kojarzy się ją z obuwiem dla dzieci i młodzieży, choć musimy wiedzieć, że ma w ofercie także modele dla dorosłych.

Jaka jest Kanada? Kojarzy się z lasami, górami, ogromnymi przestrzeniami i terenami do eksploracji. Zimą mróz daje się we znaki, a śnieg potrafi zasypać dom aż po wysokość piętra. Kanadyjska marka musiała dostosować się do takich warunków. Jeśli szukacie obuwia odpornego na naprawdę niskie temperatury, śniegowce od Kamika można polecić w ciemno. Ale także na wiosnę i lato znajdziemy bogatą ofertę. To czas, gdy w Kanadzie można cieszyć się spacerami, wędrówkami i po prostu przebywaniem na świeżym powietrzu. Sandały Kamik odpowiadają na to zapotrzebowanie. Zostały tak zaprojektowane, żeby outdoorowe aktywności były jedynie przyjemnością.Dlatego właśnie sandały Kamik Lowtide 2 sprawiają, że nawet ich wielogodzinne noszenie nie jest męczące. Można udać się w nich na długi spacer, albo kopać w nich piłkę z kolegami. Nadzadzą się także na bieganie na łące, czy nawet wędrówkę po górach!

Testowaliśmy ich możliwości podczas ostatnich wakacji.


Polesie - wycieczka rowerowa w upalny dzień

Mają kilka rozwiązań, które sprawiają, że tytuł tej recenzji nie mógł być inny. Co sprawia, że uważamy je za „profesjonalne sandały turystyczne dla dzieci”?

- wyprofilowanie podeszwy (sama przyjemność noszenia!),
- dobra przyczepność gumowego spodu na śliskim (i nie tylko) podłożu,
- regulacja aż w 3 miejscach (przy palcach oraz z przodu i tyłu przy kostce),
- ochrona  palców, kostki i pięty (wszyte kawałki miękkiego materiału do pasków, które jednocześnie powodują dobre trzymanie dziecięcej stopy w miejscu),
- wykończenie antybakteryjne,
- amortyzacja pianką Eva.


Podobne rozwiązania można spotkać oczywiście również u innych producentów, ale w używanym przez nas modelu Kamik wszystko było dopracowane na tip top.

Sandały sprawdziliśmy zarówno podczas wycieczek, jak i bardziej intensywnych aktywności, jak gra w piłkę. Okazały się bardzo wygodne. Przede wszystkim zadziwiła jednak ich wytrzymałość. Wiosną i latem dzieciaki przebywają niemal przez cały czas na dworze - non stop w sandałach. Często zdarza się tak, że w marketowych sandałach paskowych taśmy nie wytrzymują takiej intensywności użytkowania. Potrafią zostać wyrwane z podeszwy jakimś nieostrożnym ruchem, poślizgnięciem czy po prostu w wyniku zwykłego użytkowania. Wady fabryczne ujawniane są także w przypadku mocowania podeszwy - potrafi się zapaść, czasami bardzo szybko od zakupu. Również z takimi sandałami mieliśmy do czynienia. Gdy takie rzeczy się dzieją, uświadamiamy sobie, że może nie warto oszczędzać? Gdy przed końcem sezonu trzeba kupić drugą parę, jest to dość denerwujące. Niestety uwaga ta dotyczy także marek, które uważa się za outdoorowe, oferujących tańsze produkty...Sandały Kamik wytrzymały całe lato bez zarzutu. Miejmy tylko nadzieję, że noga naszemu synowi do przyszłej wiosny nie urośnie za mocno. Zimą można je wykorzystać jako obuwie do chodzenia w pomieszczeniach, np. w górach w schronisku czy na kwaterze, kiedy zwykłe domowe papcie się nie sprawdzają. Czasem używamy sandałów paskowych pod prysznicem, żeby nie mnożyć zbyt dużej ilości butów, laczków i kapci w bagażu. Lowtide 2 wysychają szybko.


Szlak rowerowy w Poleskim Parku Narodowym

Podsumowując.
Jeśli zależy nam na kupnie profesjonalnych, wygodnych i trwałych sandałów do użytku przez całe lato, a nawet przez cały rok, to na pewno markę Kamik, jako specjalizującą się w produkcji obuwia dla aktywnych, warto polecić. Jeśli skalkulujemy sobie te cechy z ceną, nie okażą się wcale takie drogie! Na rynku polskim cena za parę Kamik Lowtide 2 to ok. 160 zł, w promocji już od 115 zł.

Tekst: Kamila Gruszka
ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY