Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Termos Vacuum Bottle GSI Outdoors - nowe spojrzenie na termosy

Termos Vacuum Bottle GSI Outdoors na pierwszy rzut oka mógłby się wydawać zwykłym termosem, jakich wiele na rynku. Jednak producenci zadbali o kilka szczegółów, które docenia się podczas użytkowania. To proste detale, które decydują o tym, że ocena termosu GSI może być jedynie bardzo wysoka.Vacuum Bottle 1l - praktyczny i ładny termos

Wykonany z wytrzymałej stali nierdzewnej 18/8. Konstrukcja 2-ściankowa oddzielona próżnią ma gwarantować długie trzymanie temperatury napoju (według danych producenta nawet do 30 godzin!). Stal nierdzewna użyta w produkcji jest trwała, odporna na zarysowania i ścieranie. Dzięki temu termos powinien nam służyć długie lata bez śladów użytkowania. By zapewnić łatwy chwyt stalowej powierzchni, w trzech miejscach na obwodzie termosu zastosowano podłużne tłoczenia (wgłębienia). Analogiczne zastosowano na kubku. Na kubku dodatkowo trzymanie ułatwiają drobne wypustki.
Wgłębienia na termosie są niezbędne, bo w przypadku 1-litrowej objętości obwód termosu jest dość znaczny i wcale nie jest łatwe objęcie go jedną ręką.


Już w tych elementach objawia się dbałość projektantów GSI o szczegóły. Zastosowane rozwiązania są często innowacyjne i nieoczywiste. A jest ich więcej. Po raz pierwszy spotkałam się w przypadku termosów z gumowym spodem, który zapobiega przesuwaniu się. To ciekawy aspekt szczególnie gdy stawiamy termos na nierównych powierzchniach, a takie są nierzadko jedynie dostępne w różnych okolicznościach outdoorowych. Musimy jednak uważać gdy mamy całkowicie odkręcony termos, bo z kolei przypadkowe odchylenie od pionu termosu może spowodować wylanie się płynu, gdy spód mocno trzyma...

Ale rzadko w tym termosie odkręca się całkowicie korek. Płyny można nalać do naczynia już z lekko odkręconą górą. To świetne rozwiązanie zapobiega wychładzaniu napojów oraz ułatwia obsługę w przypadku, gdy nie mamy zbyt wielu rąk do pomocy. Uniemożliwia także przypadkowe rozlanie napoju oraz usprawnia dozowanie płynu. Osobiście bardzo lubię rozwiązania, gdy herbatę nalewa się do kubka poprzez naciśnięcie guziczka bez odkręcania korka. Takie rozwiązanie ma jednak dość istotną wadę: bardzo trudno jest taki korek wyczyścić i osad z herbaty łatwo się gromadzi na tym dość skomplikowanym jednak mechanizmie. To, co natomiast cenię w GSI, to prostotę rozwiązań. W ich korku nie ma trudno dostępnych powierzchni, a wszelkie rowki łatwo wymyć.


Kolejna rzecz rozwiązana nietypowo to kubek będący także nakrętką. O ile większość producentów termosów dba o to, by ich termos trzymał długo ciepło, to jednak nie zwraca uwagi, żeby tak samo zachowywał się także kubek, do którego nalewa się płyn. Większość termosów posiada zatem kubki plastikowe. W Vaccum Bottle kubek jest izolowany nierdzewnym wewnętrznym wypełnieniem. Docenimy to szczególnie gdy używamy termos w niskich temperaturach i trudnych warunkach – wtedy gorąca herbata nie będzie tak szybko oddawać temperatury otoczeniu.

Marka GSI słynie z umiejętnego łączenia innowacji z pięknym wyglądem.
Dodajmy więc, że termos Vaccum Bottle dostępny jest nie tylko w stalowym kolorze, ale także w przepięknych odcieniach zielonego, czerwonego, granatowego i pomarańczowego. Do wyboru, do koloru. Do tego termos ten wyprodukowano w dwóch pojemnościach: 0,5 i 1l.


Gadżeciarskie rozwiązania na pewno są fajne, ale najważniejsze w termosie jest jedno: jak długo trzyma ciepło. Im dłużej, tym lepiej oczywiście - świadczy to o klasie produktu. Na Vacuum Bottle 1l raczej się nie zawiedziemy. Oczywiście to na ile napój pozostanie ciepły wewnątrz zależy od wielu czynników: temperatury otoczenia, stopnia napełnienia termosu, to jaki płyn był na początku, czy przed wlaniem właściwego płynu przepłukaliśmy wnętrze gorącą wodą, tego jak często odkręcamy termos w trakcie wycieczki... Tak naprawdę więc trudno wykonać obiektywne pomiary. Napiszę więc tylko, że spore zaskoczenie przeżyłam, gdy zrobioną wczesnym wieczorem herbatę, wylewałam rano po około 12 godzinach parującą do zlewu. Termos ten daje radę utrzymać ciepło napoju nawet do 24 godzin, a to jest dla mnie wyznacznikiem dobrego termosu.

Termos Vacuum Bottle GSI Outdoors to przemyślany produkt

Wyprodukowany bez zbędnych gadżetów i systemów.
Każdy element stworzony został z myślą o praktycznym wykorzystaniu. Zawsze gdy mam do czynienia z produktami GSI, doceniam prostotę i minimalizm projektu, a jednocześnie widzę niesamowite dopracowanie szczegółów. Niezawodność tkwi w prostocie! Do tego trudno się nie zgodzić, że w przypadku tej marki mamy do czynienia po prostu z pięknymi estetycznie wykonanymi produktami. Do tego niezawodnymi!


Na sam już koniec dodajmy, że produkty GSI są wolne od Bisfenolu A (BPA) – związku chemicznego, który może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie organizmu, poziom hormonów i może
przyczyniać się do rozwoju niektórych chorób.

Ciekawe rozwiązania w Vacuum Bottle GSI Outdoors:
  • innowacyjny, izolowany plastikowy kubek/zakrętka z nierdzewną wkładką,
  • boczne tłoczenia, które zapewniają idealny chwyt w każdych warunkach, zarówno termosu, jak i kubka,
  • gumowy spód zapobiegający przesuwaniu termosu,
  • korek, którego nie trzeba zdejmować, aby nalać płyn do kubka.

Tekst: Kamila Gruszka,
ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY