Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Spodenki biegowe The North Face NF Dynamix Stretch Short

Spodenki damskie The North Face Dynamix Stretch Short mogłyby stanowić idealny zestaw treningowy z opisaną przeze mnie wcześniej koszulką Reaxion AMP Crew Lady tej samej marki (ZOBACZ TEST: KLIK). Obydwa produkty należą do serii Mountain Athletics, przeznaczonej dla wszystkich, którzy pragną się dobrze przygotować do osiągania wyższych celów w górach poprzez intensywne treningi. W moim przypadku spodenki były użytkowane podczas treningów biegowych, na zawodach w biegach górskich oraz podczas ćwiczeń na salce gimnastycznej. Stanowią przykład typowej odzieży sportowej, która może zostać wykorzystana do różnych ćwiczeń, gdzie liczy się swoboda ruchu.Można by je nazwać skąpymi :) Spodobają się paniom, które lubią przylegającą do ciała odzież treningową i nie krępują się pokazywać swoich wdzięków innym, a raczej je podkreślać, nawet jeśli pot spływa z nich strumieniami podczas intensywnego wysiłku. Są ciekawie skonstruowane. Składają się z wewnętrznej warstwy przylegającej do ciała, i zewnętrznej, luźniejszej i bardziej elastycznej. To nie tylko ciekawie wygląda, ale także pozwala na swobodę podczas ćwiczeń, jeśli wiemy, że materiał spodenek idealnie przykrywa ciało. Ćwicząc w tych spodenkach odczuwa się duży komfort, do czego przyczynia się rozciągliwy w cztery strony materiał. Jest on bardzo miękki i przyjemny w dotyku. Zastosowane proporcje warstw to:
spodenki zewnętrzne: 166 g/m2 86% nylon, 14% elastan
spodenki wewnętrzne: 190g/m2 92% poliester, 8% elastan


To, co jest mocno zauważalne, to bardzo dobre radzenie sobie z odprowadzaniem wilgoci. Dzieje się tak zapewne dzięki zastosowaniu w tym modelu opracowanej i opatentowanej przez markę The North Face technologii FLASHDRY™. Odzież stworzona w oparciu o tę technologię daje uczucie komfortu, zapewnia odpowiednią regulację termiczną organizmu i skutecznie odprowadza wilgoć na zewnątrz materiału, gdzie może zostać odparowana. Ubrania z domieszką FlashDry™ są lekkie i nie tracą swoich właściwości nawet po wielokrotnym praniu. Produkty stworzone w oparciu o technologię FlashDry™ to najczęściej odzież i akcesoria biegowe, wspinaczkowe oraz hikingowe. 

Wracając konkretnie do produktu TNF Dynamix Stretch Short warto zwrócić uwagę na kieszonkę ukrytą po prawej stronie rozciągliwego pasa - można schować w niej chusteczkę lub klucze na czas treningu. Na wyróżnienie zasługuje także zastosowanie płaskich szwów w wewnętrznej warstwie spodenek – to konieczność, aby uniknąć obtarć podczas ćwiczeń czy biegania.

Nie zawsze jednak spodenki sprawowały się idealnie. Muszę przyznać, że przy bardzo intensywnych ćwiczeniach, a szczególnie podczas biegania, wewnętrzna warstwa miała tendencję do podciągania do góry. Musiałam ją co jakiś czas poprawiać. Miało to swoje konsekwencje podczas dłuższego biegu (ponad 30 km) w postaci obtarć. Na szczęście niewielkich, ale brak izolacji na udach pomiędzy skórą jednej nogi i drugiej miał w tym wypadku duże znaczenie. Choć muszę przyznać, że miało to miejsce w specyficznych warunkach: był duży upał, a pot mocno pokrywał skórę. Od tego czasu jednak zrezygnowałam z używania spodenek podczas długich wybiegań oraz zawodów. Natomiast na treningach do 10-12 km radzą sobie dobrze, a najbardziej lubię je zabierać na treningi na salę. Być może problem by nie zaistniał, gdybym wybrała większy rozmiar. Tu też uwaga co do rozmiarówki. Przy wyborze kierowałam się rozmiarem spodni górskich TNF – S-ka była mi dość luźna, więc zdecydowałam się na XS. Okazuje się jednak, że odzież sportowa TNF, z tego co zauważyłam, jest zdecydowanie bardziej dopasowana do ciała, więc trzeba to wziąć pod uwagę, zamawiając produkty TNF z serii Mountain Athletics przez internet.


Na mecie Festiwalu Biegów w Krynicy po przebiegnięciu 34 km.
Fot. http://www.festiwalbiegowy.pl

 

Mimo pewnych uwag co do tego modelu, uważam, że to ciekawy i atrakcyjnie zaprojektowany produkt. Do tego solidnie wykonany - posłuży nam wiele sezonów.

Tekst: Kamila Gruszka


ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY